Pomnik kamery filmowej w Sitges

Międzynarodowy Festiwal Kina Fantastycznego w Katalonii – Sitges

Festival - Cinema
Barcelona

Kataloński Międzynarodowy Festiwal Filmowy, lepiej znany jako Festiwal w Sitges, odbywa się w tej miejscowości na wybrzeżu Barcelony co roku.

Skupiający się na horrorach i filmach fantasy festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń na scenie międzynarodowej poświęconych tym gatunkom, które stają się coraz popularniejsze zarówno w Hiszpanii, jak i na całym świecie. 

Podczas różnych części festiwalu zobaczyć można najbardziej wyczekiwane nowości, kultowe klasyki (na pokazach retrospektywnych i upamiętniających wybitnych twórców) oraz filmy krótkometrażowe, a także skorzystać z bogatej oferty wydarzeń towarzyszących. Wśród nich wyróżnia się przerażający „Sitges Zombies Walk”. Jest to wyjątkowo osobliwy pochód zombie, który odbywa się w okolicy Plaza del Ayuntamiento i plaży. To czas, kiedy trzeba zostawić za sobą filmową fantazję, przebrać się i zostać prawdziwym zombie poszukującym jeszcze żywych.

Galeria

Na zdjęciach


Międzynarodowy Festiwal Kina Fantastycznego w Katalonii – Sitges


Sant Honorat, 32-34

08870  Sitges, Barcelona  (Katalonia)

E-mail:festival@sitgesfilmfestival.com Tel.:+34 671 552 188 Tel.:+34 938 949 990 Strona WWW:http://sitgesfilmfestival.com/eng

Co robić

Pomysły, które cię zainspirują