Luksusowy pociąg Transcantábrico Gran Lujo

Podróż po Zielonej Hiszpanii luksusowym pociągiem turystycznym

none

Oto nasza propozycja: zapomnij o pośpiechu na pokładzie jednego z najlepszych pociągów turystycznych na świecie, taki jest nasz plan. Brzmi całkiem nieźle, prawda? A co powiesz na to, żeby pociąg ten jechał przez góry, doliny, klify i plaże Zielonej Hiszpanii? Tak przebiega trasa dwóch pociągów turystycznych: Transcantábrico Gran Lujo i Costa Verde Express, dwóch autentycznych „statków wycieczkowych na szynach”.

Podróż kulturalno-kulinarna po północnej Hiszpanii i komfort przemieszczania się luksusowymi pociągami. To właśnie oferują te dwa pociągi turystyczne. Transcantábrico Gran Lujo kursuje między miastami Donostia-San Sebastián (w Kraju Basków) i Santiago de Compostela (w Galicji), a podróż trwa osiem dni i siedem nocy. Z kolei Costa Verde Express kursuje między miastami Bilbao (w Kraju Basków) i Gijón (w Asturii), a podróż trwa sześć dni i pięć nocy.

Dlaczego warto wybrać się w tę podróż?

Ponieważ będziesz mieć okazję przemierzać serpentynami zielone doliny i góry, praktycznie ocierając się o fale Morza Kantabryjskiego. A to dlatego, że te pociągi wąskotorowe są w stanie zapuścić się w najpiękniejsze zakamarki i zakątki przyrody. Kraj Basków, Kantabria, Asturia i Galicja już na Ciebie czekają.

Zegarek zostaw w domu i nastaw się na podziwianie krajobrazu z okien pociągu z przystankami w wyjątkowych miejscach. Podajemy kilka przykładów. Rzeźba „Peine de los Vientos” w San Sebastián, Muzeum Guggenheima w Bilbao, nadmorskie miasto Santander, jaskinie Altamira w Santillana del Mar, Park Narodowy Picos de Europa w Asturii, przedromańskie zabytki w Oviedo, starówka w Gijón i katedra w Santiago de Compostela. Wiele z nich zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Lista miejsc do odwiedzenia jest jednak znacznie dłuższa. Dodatkowo, dla pełnej wygody, na całej trasie będziesz mieć do dyspozycji przewodnika posługującego się wieloma językami oraz autobus, który zabierze Cię w każde miejsce, a następnie odwiezie z powrotem do pociągu.

Wnętrze pociągu Transcantábrico Gran Lujo

Wagony wyposażone z dbałością o najmniejszy szczegół

Obok zaplanowanych do zwiedzenia miejsc, jedną z rzeczy, która najbardziej Cię w tych podróżach zachwyci, są same pociągi. Klejnoty kolejowe zaprojektowane z myślą o Twojej wygodzie dzięki odpowiednio dopracowanemu wyposażeniu. Wyobraź sobie cały zespół profesjonalistów do swojej dyspozycji, codzienną prasę międzynarodową, apartamenty typu deluxe i wysokiej klasy pokoje z prywatną łazienką, hydro-sauną, turbomasażem i prysznicem parowym... Masz także ochotę na rozrywkę? Więc nie możesz pominąć eleganckiego wagonu salonowego z barem i parkietem do tańca ani spokojniejszych przestrzeni, w których możesz obejrzeć film lub zagrać w gry planszowe z towarzyszącą Ci osobą. I co najlepsze: duże okna, żeby nie umknął Twojej uwadze żaden widok.

Wnętrze pociągu Transcantábrico Gran Lujo

Najlepsza gastronomia

Transcantábrico Gran Lujo i Costa Verde Express to zaproszenie na łono przyrody, do świata kultury i oczywiście do stołu. Podczas podróży możesz cieszyć się pysznym śniadaniem w formie bufetu i à la carte w wagonach pociągowych pełniących funkcję salonów. Ale to, co najlepsze oczekuje na ciebie potem: oba rejsy kolejowe oferują obiady i kolacje w najlepszych restauracjach na odwiedzanych terenach. To prawdziwe miejsca dla smakoszy, gdzie spróbujesz najsmakowitszych i najbardziej typowych dla północnej Hiszpanii dań, do których podawane są zawsze specjalnie dobrane wina.Chociaż pociągi te kursują zazwyczaj od kwietnia do października, jeśli chcesz podróżować w innym czasie, oferują swoje usługi na zamówienie, o ile poprosi się o to z wyprzedzeniem.

«Pintxo» w jednym z barów w mieście Donostia-San Sebastián

Nadszedł czas, aby zafundować sobie podróż na pokładzie tych luksusowych pociągów. Będziesz się rozkoszować krajobrazami, smakami, zabytkami i wrażeniami, które zapamiętasz na zawsze. Poddaj się urokowi tej podróży i niektórym z wymarzonych scenerii. Bo kiedy zobaczysz, że przyroda Zielonej Hiszpanii niemalże wchodzi Ci do pokoju, zrozumiesz prawdziwą przyjemność podróżowania pociągami Transcantábrico Gran Lujo i Costa Verde Express.