Huśtawka na plaży La Concha w Oropesa de Mar, prowincja Castellón, Walencja

Najpiękniejsze ławki i huśtawki w Hiszpanii

none

Proponujemy zapoznanie się z pewnymi miejscami w Hiszpanii, które w ostatnich latach często widuje się na zdjęciach publikowanych w Internecie. Dlatego wybraliśmy najpiękniejsze naszym zdaniem ławki i huśtawki w naszym kraju. Magiczne zakątki z widokiem na miejsca, które są warte odkrycia i mogą przynieść dużą popularność w dowolnej sieci społecznościowej. Rozkoszuj się spokojnie pięknem tych miejsc.

 • Gigantyczna ławka w Burón w León, Kastylia i León

  7Riaño (León)

  Riaño, miejscowość na północy prowincji León, nie zawiedzie nikogo, kto tam pojedzie, aby zobaczyć największą huśtawkę w Hiszpanii i ławkę, która pod względem wymiarów nie ma sobie równych w całej prowincji. Jeśli chodzi o tę drugą, położoną w Burón, roztacza się z niej fantastyczny widok na Pico Burín i jego malownicze otoczenie, a w pobliżu znajduje się stół piknikowy, przy którym można się posilić. Odpocząwszy wystarczająco na tej olbrzymiej ławce, można wyruszyć w drogę do parku regionalnego Montaña de Riaño y Mampodre. Tam, po drodze do Bosque de Hormas na Alto de Valcayo, znajdziesz huśtawkę, której liczące aż osiem metrów łańcuchy wydają się zwisać z samego nieba. Jej słupy zbudowano z dębowych belek i można z niej podziwiać wspaniałą panoramę Riaño.

 • Ławka w punkcie widokowym Sablón na Cabo Vidio, Asturia

  7Cabo Vidio (Asturia)

  W okolicach Cabo Vidio w Asturii znajdziesz sieć ławek służących jako punkty widokowe przeznaczone do podziwiania jednego z najładniejszych krajobrazów na północy Hiszpanii. Jest to region usiany mnóstwem klifów, plaż i jaskiń, które robią niesamowite wrażenie. Jednym z najbardziej spektakularnych punktów widokowych z ławką jest Sablón, zaledwie 15 minut pieszo od Cudillero, jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów miasteczek w Asturii. Korzystając z pobytu w tym miejscu, można zrobić wycieczkę szlakiem klifów i dojść aż do latarni morskiej na Cabo Vidio. Piękno asturyjskiej przyrody jest niepowtarzalne.

 • Detal huśtawki w Lanjarón w prowincji Grenada, Andaluzja

  7Lanjarón (Grenada)

  Na „szlaku ryb” w Lanjarón znajdziesz huśtawkę, z której roztaczają się jedne z najładniejszych widoków w regionie Grenady. Nazwa ta bierze się stąd, że przed wiekami sprzedawcy ryb pokonywali tę trasę z wybrzeża na rynek w miejscowości Lanjarón. Jednym z punktów tego szlaku jest punkt widokowy z jedyną w okolicy huśtawką postawioną specjalnie z myślą o turystach chcących zrobić sobie selfie. Stąd roztacza się widok zarówno na rozlewisko Presa de Rules, jak i Caballo, najwyższy szczyt w Lanjarón.

 • Ławka w Ortigueira w prowincji A Coruña, Galicja

  7Ortigueira (A Coruña)

  Jest wiele filmów i seriali, które nakręcono na wybrzeżu Loiba, w sercu galicyjskich Rías Altas. To oczywiście nie dziwi, jeśli spojrzymy na groźnie poszarpane klify tej części Galicji. Os Picons de Loiba to seria olbrzymich formacji skalnych uformowanych przez morze i wiatr. Jedną z takich skał, o imponujących wymiarach, jest Pena Furada. W oddali widać przylądek Ortegal, jeden z najbardziej charakterystycznych w tym regionie. Jeśli chcemy podziwiać krajobraz w całej jego krasie, najlepiej będzie w tym celu usiąść na ławce Loiba. Znajduje się ona w odległości 11 km od szosy AC-862 do Viveiro. Jeśli ktoś dotrze do tego miejsca na zachód słońca, nie pożałuje.

 • Ławka w punkcie widokowym Campo de Rata w Cedeirze w prowincji Pontevedra, Galicja

  7Cedeira (Pontevedra)

  Zostajemy w Galicji, lecz tym razem wyruszamy na południowy wschód, do regionu Pontevedra. Chcesz spojrzeć z góry na zatokę, nad którą leży słynne miasto Vigo? To możliwe. To dlatego, że w punkcie widokowym Campo de Rata, w Cedeira (Redondela) znajduje się jeden z obiektów wymienianych na różnych listach „najlepszych ławek na świecie”. Roztaczają się stamtąd fantastyczne widoki na zatokę Vigo, zalew San Simón i malowniczy most Puente de Rande. W regionie Pontevedry oprócz tej w Cedeirze, znajdziesz także inne znane ławki, w takich miejscowościach, jak Pazos de Borbén, Noalla i Reboreda. Ponadto są tam także huśtawki, jak w Tui i Monteferro, które uczynią pobyt w Galicji naprawdę niezapomnianym. Miejsce to słynie także ze wspaniałej kuchni i jeśli do tego dodać zdjęcia zrobione na ławkach i huśtawkach, czego jeszcze więcej można chcieć?

 • Ławka w muzeum paleontologicznym w Cuence, Kastylia-La Mancha

  7Cuenca

  W ogrodach muzeum paleontologicznego w mieście Cuenca w prowincji Kastylia-La Mancha znajdziesz rewelacyjną huśtawkę z widokami na stare miasto. W połowie tego punktu widokowego znajduje się metalowa ławka. Po intensywnym dniu zwiedzania jednego z najciekawszych miast w interiorze Półwyspu Iberyjskiego dłuższy odpoczynek na tej ławce wydaje się znakomitym pomysłem. Warto też pamiętać, że znajdujemy się w muzeum paleontologicznym, w którym możemy zobaczyć, między innymi, imponujące modele dinozaurów naturalnej wielkości.

 • Huśtawka na plaży La Concha w Oropesa de Mar, prowincja Castellón, Walencja

  7Oropesa del Mar (Castellón)

  Co myślisz o bambusowej huśtawce wśród morskich fal? Miejscowość Oropesa del Mar, w prowincji Castellón, może się w lecie pochwalić huśtawką usytuowaną kilka metrów od brzegu, w wodach Morza Śródziemnego. To duża atrakcja dla turystów, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie na tle wschodu lub zachodu słońca. Huśtawka zlokalizowana jest w zatoczce w pobliżu plaży La Concha, słynącej z drobnego piasku i palm rosnących wzdłuż nadmorskiego bulwaru. Łatwo jest ją znaleźć, bo była to pierwsza morska huśtawka w Hiszpanii i stała się bardzo sławna.

Dowiedz się więcej o…